Ten weekend jest szczególny dla Ruchu Narodowego. Dzisiaj, 4 grudnia, mamy rocznicę utworzenia Obozu Wielkiej Polski, formacji politycznej, która odegrała ważną rolę w rozwoju narodowej myśli politycznej. Obóz Wielkiej Polski, który powstał na zjeździe założycielskim w Poznaniu w dniu 4 grudnia 1926 roku w krótkim czasie stał się masowym ruchem politycznym Obozu Narodowego. Prawie wszyscy działacze narodowi z okresu II RP mieli w swojej biografii przynależność do Obozu Wielkiej Polski. Doktryna polityczna OWP opierała się na analizie politycznej mającej u podstaw interes narodowy Polaków, jak również przekonaniu, że katolicyzm należy do istoty polskości. Postawy młodych narodowców, ukształtowane w Obozie Wielkiej Polski, pomogły im w trudnych latach zmagań w okresie II wojny światowej – w walce z niemieckim i sowieckim najeźdźcą.
A jutro w Warszawie odbędą się obchody 20-lecia odrodzenia Młodzieży Wszechpolskiej – organizacji politycznej z tradycją sięgającą lat 20-tych ubiegłego wieku, odrodzonej w 1989 roku pod przywództwem Romana Giertycha. 20 lat działalności odrodzonej Młodzieży Wszechpolskiej świadczy o przywiązaniu licznych młodych Polaków do działań na rzecz polskiego interesu narodowego, ochrony jego dziedzictwa i tożsamości. Młodych ludzi z MW można spotkać w wielu miejscach, w których dają świadectwo przywiązania do polskości, która nie jest dla nich historyczną zaszłością, lecz napędza ich życie i stanowi jego treść. We wrześniu bieżącego roku dawali np. bezinteresowne świadectwo w czasie rekonstrukcji Bitwy nad Bzurą w Brochowie, prezentując ogromny transparent i stoisko z literaturą narodową.
Dzisiaj w warunkach ograniczonej suwerenności państwowej, krępowanej tworzącym się na naszych oczach unijnym superpaństwem, przyszłość Narodu Polskiego leży w rękach tych młodych ludzi, o ile zdołają oprzeć się demoralizującej liberalnej ideologii. Życzę im wytrwałości i dzielności na miarę przeszłych pokoleń narodowców – szczęść Boże!